logo

Obchodní podmínky

Objednáním a zaplacením jakéhokoliv balíčku uvedeném v ceníku souhlasíte s těmito podmínkami. 

JAK SE OBJEDNAT

Nejlépe telefonicky na +420725573017, fotografování probíhá u mne ve studiu v Hrabůvce nebo v exterieru (nutno předem dohodnout). V případě špatného počasí se focení přesouvá na jiný den nebo do studia. Moc prosím, pokud se nemůžete na focení dostavit informujte mě dostatečně dopředu smskou, důvod pro mne není důležitý… třeba za Vás stihnu najít náhradu.
Čas focení na kterém se domluvíme prosím dodržujte, choďte v čas, pokud příjdete dříve můžete se setkat s klientem před Vámi, pokud později obíráte sebe o svůj čas na focení, focení nebude o zameškaný čas prodlouženo. V případě, že se opozdíte dejte vědět smskou, pokud tak neučíníte po 20 minutách čekání beru focení jako neplatné. I já Vás o svém pozdějším příchodu budu informovat, jsme jen lidé a kolonu nebo ujetí tramvaje neovlivníme.

DÉLKA FOCENÍ

Focení trvá přibližně u malého balíčku 30 minut, 60 minut trvají větší balíčky + 30 minut přičtěte pokud si budete přát vizážistku, děti obvykle spolupracuji prvních 30-45 minut, pak už je focení nabaví a je těžké udržet jejich pozornost. Nepodaří-li se nám v daném čase (podle balíčků) z důvodu nespolupráce dítka, nafotit dostatečné množství fotografií, nemůže to být přičítano fotografovi. Pokud se nepodaří nafotit žádná fotografie z jakéhokoliv důvodu, účtuji si provoz atelieru a strávený čas 500Kč/každá napočatá hodina.

PLACENÍ

Platí se ihned po skončení focení a to v plné výši Vámi vybraného balíčku – v hotovosti. Případné doplatky nad rámec balíčků doplácíte  později na účet nebo při vyzvednutí hotové zakázky.

VÝBĚR A ÚPRAVA FOTEK

Nafocené snímky (zmenšené náhledy s vodoznakem) obdržíte na emailovou adresu cca do 7-14 dní od focení v podobě odkazu, ze kterého si vybíráte počet fotografií podle zvoleného balíčku. Fotografie zaslané k nahlédnutí mají vodoznak, není dovoleno bez mého souhlasu je jakkoliv dále šířit, upravovat, jsou určeny pouze k výběru k retuši. (autorský zákon č. 121/2000 sb)
Vybraná čísla (5DM3xxxx) mi zašlete zpět, prosím řadte je rovnou pod sebe pro mou lepší a rychlejší orientaci. Pokud není u balíčku uveden tisk a jeho rozměr, balíček tisk neobsahuje! U vybraných balíčků je tisk, ten je zdarma bez nároků na reklamaci.

Při úpravě snímků odstraňuji trvalé vady jako je akné, modřinky, jizvičky, popřípadě bělaní zubů, dále jemná retuš tváře, lehké zjemnění vrásek a menší úprava postavu. Možné příplatky jsou za velké zásahy do úpravy postavy, záměna obličejů, retušo tetovaček na částech těla Vašich ratolestí atd. 100Kč/fotka.
U novorozených miminek je naprosto přirozené, když se loupe kůžička. Retušuji je a vždy pocitově, aby miminko nevypdalo jako vosková figurína. Pro větší zásahy si účtuji 100Kč/fotka.
Nespokojenost s vlastním vzhledem nemohu nijak ovlivnit a není důvod k reklamaci.

Snímky raw archivuji maximálně 6 měsíců od focení, retušované snímky 24 měsíců od focení – to znamená, že si můžete dovybrat fotografie do 6 měsíců od focení. Bohužel z kapacitních důvodů nemohu fotografie uchovávat déle.

DOBA DODÁNÍ

Dodání hotových fotografií trvá 5-8 týdnů, dle vytíženosti, fotograf má právo tuto dobu prodloužit. Fotografie před samotný vypálením nebo odesláním do tisku zasílám zmenšené ke kontrole na email.

NEUPRAVENÉ SNÍMKY

Neupravené snímky ani snímky RAW neposkytuji, prosím respektuje to, děkuji.

NOVOROZENECKÉ FOCENÍ

Stylizované focení novorozenců se může uskutečnit maximálně do 14 dní od narození miminka, později už je to trápení jak pro miminko, tak pro rodiče. Miminko už tolik nespí, každá jiná poloha pro něj znamená probuzení, protože jeho spánek už není tak tvrdý. Objednávejte se již v těhotenství! Po po porudu už pro Vás nemusím mít místo. Počítejte, že focení trvá cca 3-4 hodiny, balíček obsahuje i společné focení s rodiči. Maminky, které využijí i těhotenského focení mají automaticky slevu na novorozeneckém focení.  Miminko se fotí převážně nahé v případě si můžete u mne zapůjčit oblečky, čelenky, čepičky.

DÁRKOVÉ POUKAZY

U dárkových poukazů se objednávejte minimálně 2 měsíce před skončením jeho platnosti, obvzláště ve svatební sezoně od měsíce května do konce října. Focení musí proběhnout před koncem platnosti poukazu. Platnost dárkových poukazů neprodlužuji v připadě nevyužití – poukaz propadá bez nároků náhrady.

Objednáním a zaplacením jakéhokoliv balíčku uvedeném v ceníku souhlasíte s těmito podmínkami. 

!!! NEUPRAVENÉ SNÍMKY NEPOSKYTUJI, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ !!!