logo

Obchodní podmínky

Objednáním a zaplacením jakéhokoliv balíčku uvedeném v ceníku souhlasíte s těmito podmínkami. 

JAK SE OBJEDNAT

Nejlépe telefonicky na +420725573017, fotografování probíhá u mne ve studiu v Hrabůvce nebo v exterieru (nutno předem dohodnout).  Objednávejte v pracovní dny (po-pá) od 8:30 nejpozději však do 16:30 h, v případě, že potřebujete v pozdějším čase zrušit focení, zanechte sms. Myslete prosím také na to, že i já mám svůj osobní život a hlavně rodinu, proto nejsem na telefonu nonstop a už vůbec nezvedám telefony v pozdějších hodinách. V případě špatného počasí se focení přesouvá na jiný den nebo do studia. Moc prosím, pokud se nemůžete na focení dostavit informujte mě dostatečně dopředu smskou, důvod pro mne není důležitý… třeba za Vás stihnu najít náhradu.
Čas focení na kterém se domluvíme prosím dodržujte, choďte v čas, pokud příjdete dříve můžete se setkat s klientem před Vámi, pokud později obíráte sebe o svůj čas na focení, focení nebude o zameškaný čas prodlouženo. V případě, že se opozdíte dejte vědět smskou, pokud tak neučíníte, po 20 minutách čekání beru focení jako neplatné. I já Vás o svém pozdějším příchodu budu informovat.

DÉLKA FOCENÍ

Focení trvá přibližně u malého balíčku 30 minut, 60 minut trvají větší balíčky + 30 minut přičtěte pokud si budete přát vizážistku, děti obvykle spolupracuji prvních 30-45 minut, pak už je focení nabaví a je těžké udržet jejich pozornost. Nepodaří-li se nám v daném čase (podle balíčků) z důvodu nespolupráce dítka, nafotit dostatečné množství fotografií, nemůže to být přičítano fotografovi. Pokud se nepodaří nafotit žádná fotografie z jakéhokoliv důvodu, účtuji si provoz atelieru a strávený čas 500Kč/každá napočatá hodina.

PLACENÍ

Platí se ihned po skončení focení a to v plné výši Vámi vybraného balíčku – v hotovosti. Případné doplatky nad rámec balíčků – retuš fotek navíc, doplacení do většího balíčku – doplácíte  později na účet. Cestování mimo Ostravu je účtováno zvlášť, počítám dle mapy.cz od mého studia k místu, které si určíte – 5Kč/km.

BALÍČKY

Vybrané balíčky naleznete u mne v ceníku. U balíčků je vždy napsáno co bude obsahovat – jako je počet výsledných fotografií, délku focení, částku a u některých je napsán i tisk, ten je pouze v lesku. Pokud u balíčku napsaný není obdržíte pouze fotografie v digitální podobě na DVD nebo zaslané úschovnou. Ovšem to neznamená, že Vám tisk nemohu zprostředkovat, ceník tisku zasílám vždy emailem společně s odkazem k výběru.
Ceník (stačí kliknout na daný text):
Rodinná fotografie
Novorozenecká fotografie
U Vás doma
Svatba-na dotaz

VÝBĚR A ÚPRAVA FOTEK

Nafocené snímky (zmenšené náhledy s vodoznakem) obdržíte na emailovou adresu cca do 7-14 dní od focení v podobě odkazu (ten uvidíte pouze vy, nikdo další, pokud jej nerozešlete někomu dalšímu), ze kterého si vybíráte počet fotografií podle zvoleného balíčku. Fotografie zaslané k nahlédnutí mají vodoznak, není dovoleno bez mého souhlasu je jakkoliv dále šířit, upravovat, jsou určeny pouze k výběru k retuši. (autorský zákon č. 121/2000 sb). Fotografie již vyretušované není dovoleno bez mého souhlasu jakkoliv dále šířit, upravovat, jsou určeny pouze k výběru k retuši. (autorský zákon č. 121/2000 sb)
Vybraná čísla mi zašlete zpět, prosím řadte je rovnou pod sebe pro mou lepší a rychlejší orientaci. Pokud není u balíčku uveden tisk a jeho rozměr, balíček tisk neobsahuje! U vybraných balíčků je tisk, ten je zdarma bez nároků na reklamaci.

Při úpravě snímků odstraňuji trvalé vady jako je akné, modřinky, jizvičky, popřípadě bělaní zubů, dále jemná retuš tváře, lehké zjemnění vrásek a menší úprava postavu. Možné příplatky jsou za velké zásahy do úpravy postavy, záměna obličejů, retušo tetovaček na částech těla Vašich ratolestí atd. 100Kč/fotka.
U novorozených miminek je naprosto přirozené, když se loupe kůžička. Retušuji je a vždy pocitově, aby miminko nevypdalo jako vosková figurína. Pro větší zásahy si účtuji 100Kč/fotka.
Nespokojenost s vlastním vzhledem nemohu nijak ovlivnit a není důvod k reklamaci.

Snímky raw po zpracování zakázky mažu, retušované snímky 6 měsíců od focení. Bohužel z kapacitních důvodů nemohu fotografie uchovávat déle.

UVEŘEJNĚNÍ FOTOGRAFIÍ A PRÁCE S OSOBNÍMI UDÁJI

Osobní údaje které budou postkytnuty Lucii Rajnochové IČ 74963694, jejich používáním a/nebo poskytnutím svých osobních údajů potvrzujete, že souhlasíte se shromažďováním a zpracováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb, o ochraně osobních údajů a s účinností od 25.5.2018 Obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů (GDPR), za účelem vyřízení Vaší objednávky, dotazu či jiné služby poskytované na těchto webových stránkách, Facebook – Lucie Rajnochová – newborn,rodinná a svatební fotografka, Instagramu – lucie_rajnochova_fotografka nebo na mém webu – www.l-studio.cz. Souhlas je poskytován na dobu do jeho odvolání. Provozovatel webových stránek jedná v zcela v souladu s právními předpisy a Vámi poskytnuté osobní údaje budou dle zákona zabezpečeny a použity pouze pro realizaci obchodního případu, zkvalitnění poskytovaných služeb a marketingových účelů nebo v případech, kdy to provozovateli bude ukládat nebo umožňovat zákon.
Vaše osobní údaje v žádném případě provozovatel neposkytne v jakékoli podobě třetí straně, s výjimkou zpracovatele. Vaše osobní údaje budou využity výhradně za účelem realizace objednávky a marketingových účelů, a slouží také pro provedení nezbytných účetních operací, vyhotovení daňového dokladu, identifikaci Vaší platby bankovním převodem nebo ke správnému dodání zboží.

Pokud využijete své právo a písemně vyjádříte svůj nesouhlas s evidencí svých osobních údajů, v takovém případě provozovatel webových stránek tyto údaje odstraní ze své databáze v nezbytně nutném rozsahu.

TISK

Tisk je možný pouze v lesku

DOBA DODÁNÍ

Z důvodů velkého vytížení doba dodání hotové zakázky trvá 5-8 týdnů, dle vytíženosti, fotograf má právo tuto dobu prodloužit. Fotografie před samotný vypálením nebo odesláním do tisku zasílám zmenšené ke kontrole na email.

NEUPRAVENÉ SNÍMKY

Neupravené snímky ani snímky RAW neposkytuji, prosím respektuje to, děkuji.

NOVOROZENECKÉ FOCENÍ

Čtěte více zde.

DÁRKOVÉ POUKAZY

U dárkových poukazů se objednávejte minimálně 2 měsíce před skončením jeho platnosti, obvzláště ve svatební sezoně od měsíce května do konce října. Focení musí proběhnout před koncem platnosti poukazu. Platnost dárkových poukazů neprodlužuji v připadě nevyužití – poukaz propadá bez nároků náhrady.

Objednáním a zaplacením jakéhokoliv balíčku uvedeném v ceníku souhlasíte s těmito podmínkami. 

!!! NEUPRAVENÉ SNÍMKY NEPOSKYTUJI, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ !!!